Reklama Toyota

Groźne dachowanie samochodu osobowego w okolicach Porażyna (ZDJECIA)

Malownicza leśna droga wojewódzka numer 307 nie należy do bezpiecznej. Na licznych zakrętach oraz z powodu przebiegającej zwierzyny często dochodzi do zdarzeń drogowych.

Tym razem niedostosowanie prędkości do warunków drogowych zakończyło się dachowaniem Peugeota 206, prowadzonego przez mieszkańca Opalenicy. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 czerwca 2020r., około godziny 11, w okolicach miejscowości Porażyn Wieś.

| POLECANE – Nadal trwają poszukiwania 73-letniego mężczyzny z Leszna (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z JRG Nowy Tomyśl, OSP Opalenica i OSP Bukowiec, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. W momencie dotarcia na miejsce służb ratunkowych samochód znajdował się poza pasem drogowym na dachu, a kierujący samodzielnie opuścił pojazd.

| POLECANE – Wypadek z udziałem motocyklisty w Wilkowie Polskim. Ranny mężczyzna trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz postawieniu samochodu na koła. Kierowca i jedyny uczestnik zdarzenia został przetransportowany do szpitala w Nowym Tomyślu na szczegółowe badania.

Opracowanie: asp. sztab. Andrzej Łaciński
Zdjęcia: st. ogn. Marcin Wolak

Poprzedni artykułDziałali metodą na ”hydraulika”. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty
Następny artykułPoszedł na ryby, wyłowił pocisk do granatnika (ZDJĘCIA)