Reklama Toyota

Groźna kolizja podczas wyprzedzania. 1500 złoty mandatu dla sprawcy

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej na 32 w okolicy Karpicka. Kierujący Peugeotem nie upewnił się, co do możliwości wyprzedzania, doprowadzając do zderzenia z Mercedesem kierowanym przez mieszkańca Kórnika. Feralny manewr przełożył się na uszkodzenie obu pojazdów, częściowe zablokowanie drogi i wysoką grzywnę dla sprawcy zdarzenia.

26.04.2022 r. ok.godz. 15:30 na drodze K32 pomiędzy Karpickiem, a Wolsztynem doszło do zdarzenia z udziałem kierujących Peugeotem i Mercedesem. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący Peugeotem z dołączoną przyczepą 24-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego nie upewnił się, co do możliwości bezpiecznego rozpoczęcia manewru wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z wykonującym ten manewr mieszkańcem Kórnika, który kierował Mercedesem. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały uczestniczące w nim pojazdy. Obaj kierujący nie odnieśli poważniejszych obrażeń i jak wykazały badania alkotestem byli trzeźwi. Mężczyzna, który doprowadził do kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1.500 złotych.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o jazdę zgodną z przepisami. Przypominają też o obowiązku wcześniejszego sygnalizowania wszelkich manewrów i upewnienia się, czy można je bezpiecznie przeprowadzić.

W przypadku manewru wyprzedzania kierujący powinien sprawdzić, czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu, czy kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania, a także, czy kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

Foto.KPP Wolsztyn
Poprzedni artykułSzokujące. Organizowali nielegalne walki dzieci. Organizatorzy zatrzymani przez policje
Następny artykuł72-letnia „babcia Basia” handlował narkotykami. Heroinę sprzedawała w pudełkach po zapałkach