Reklama samochody.pl

Ford Transit spłonął doszczętnie. W akcji strażacy z dwóch województw (ZDJĘCIA)

archiwum KM PSP w Lesznie

Dyżurny Leszczyńskich strażaków w czwartek 18 marca, o godzinie 12:43 odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Potrzebowo (Gmina Wijewo, Powiat Leszczyński) w kierunku Wschowy doszło do pożaru samochodu dostawczego. 

Do pożaru doszło na drodze powiatowej nieopodal granicy województwa Wielkopolskiego oraz Lubuskiego. Na miejsce niezwłocznie z obydwu województw zadysponowano liczne siły i środki straży pożarnej. Z województwa Wielkopolskiego jeden  zastęp strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Leszna, ochotników z Wijewa, Brenna i Potrzebowa  oraz z województwa Lubuskiego po jednym zastępie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Wschowa i ochotników z OSP Sława. Na miejsce zadysponowano również patrol policji. Łącznie w akcję zaangażowane było sześć zastępów straży pożarnej.

Jak informuje portal wlkp112.pl asp. Dominik Wels zastępca rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie – Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej pojazd był już całkowicie objęty pożarem. Natomiast kierujący samochodem opuścił sam pojazd.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie terenu działań. Strażacy zabezpieczenie w aparaty układu oddechowego podali trzy prądy piany gaśniczej oraz jeden prąd wody na palący się pojazd, czym ugaszono pożar. Następnie sprawdzono pojazd kamerą termowizyjną. Działania na miejscu zdarzenia zakończyły się o 13:46. Na czas prowadzonych działań była całkowicie zablokowana – dodaje Wels

Poprzedni artykułCiężarówka w rowie. W naczepie znajdowały się kurczaki. W akcji cztery zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragedia. 70 – letni mężczyzna zmarł ponieważ nie było wolnej karetki