Reklama samochody.pl

Koszmar rozegrał się na oczach brata ofiary. Śledczy umorzyli sprawę (zdjęcia)

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie wypadku, w którym zginął 19-letni mieszkaniec gminy Kołaczkowo. Do zdarzenia doszło 14 sierpnia ub.r. na drodze wojewódzkiej w Kokczynie (gmina Strzałkowo).

W samochód marki Nissan Qashqai uderzył motocykl. Kierowca jednośladu, 19-letni mieszkaniec gminy Kołaczkowo, zmarł na miejscu. 48-letniej mieszkance gminy Witkowo, która kierowała autem, oraz podróżującej z nią 18-letniej córce nic się nie stało.

Prokuratura Rejonowa w Słupcy badająca okoliczności tragedii ustaliła, że motocyklista na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, przez co zjechał na lewy pas i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem. Śledztwo umorzono z powodu śmierci sprawcy wypadku.

Świadkiem tragedii był brat 19-latka. Mężczyźni wraz z 47-letnim ojcem wybrali się na przejażdżkę motorami. Pierwszy jechał ojciec, za nim 19-latek, a na końcu 22-latek. W śledztwie zeznał on:

– W pewnym momencie zobaczyłem, jak motocykl brata wyniosło z koleiny do środkowej osi jezdni, a za chwilę pojawił się z naprzeciwka samochód. Brat zaczął hamować. Puścił hamulec i zaczął się kłaść na motocyklu, chcąc ominąć jadący z naprzeciwka samochód, ale była druga koleina i wtedy go wyniosło na przeciwległy pas ruchu. Motocykl przewrócił się na bok i wtoczył pod koło samochodu, a mojego brata odbiło od kierownicy i poleciał na barierki. Ja natychmiast się zatrzymałem i od razu próbowałem mu uwolnić głowę spod barierek. Za dosłownie parę sekund był też tata i razem wydobyliśmy głowę brata. Ponieważ nie wyczuwałem u niego oddechu, zaczęliśmy go reanimować. Z samochodu, w który uderzył motocykl, wysiadła kobieta z młodą dziewczyną. Za chwilę motocykl i samochód zaczęły się palić. W tym czasie te kobiety były już na zewnątrz. Starsza z kobiet próbowała gaśnicą gasić samochód, ale to nic nie dawało – mówił podczas przesłuchania 22-latek.

📸OSP Strzałkowo

📝Wrzesnia.info.pl

Poprzedni artykułElektro-akcja! Zbieraj i wspieraj, czyli chroń środowisko i wspieraj swoją OSP! (zdjęcia)
Następny artykułPożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Godziesze Wielkie (zdjęcia)