Dyrektor znanej fundacji okradała chore dzieci. Przywłaszczyła majątek na ich leczenie. Została zatrzymana

Kobieta usłyszała 20 zarzutów związanych z przywłaszczeniem znacznej ilości pieniędzy.

Policjanci zatrzymali dyrektor generalną Fundacji „Razem Łatwiej”. Zarzuca się jej przywłaszczenie 600 tys. złotych zgromadzonych na subkontach podopiecznych fundacji. 38-latka usłyszała 20 zarzutów. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą komendy policji w Poznaniu zatrzymali dyrektor generalną Fundacji „Razem Łatwiej”.

Sprawa miała swój początek i nabrała tempa w sierpniu ub.r. Po publikacji dotyczącej poszukiwania osób, które mogły zostać pokrzywdzone działaniem fundacji, policjanci otrzymali kolejne sygnały, które wzbudziły poważne podejrzenia. Zgłoszenia tym razem dotyczyły działalności Fundacji „Razem Łatwiej”

Śledczy w porozumieniu z prokuraturą postanowili to sprawdzić. Przedmiotem ich weryfikacji była działalność i legalność fundacji. Okazało się, że pokrzywdzonych jej wiele osób. W związku z tym, 29 stycznia, br. policjanci zatrzymali dyrektor generalną fundacji.

Jak się okazuje, dwadzieścia osób zostało pokrzywdzonych ich przestępczym działaniem, a może być jeszcze więcej.

38-latce zarzuca się przywłaszczenie 600 tys. złotych zgromadzonych na subkontach podopiecznych fundacji. Pieniądze wpłacane przez darczyńców nie trafiały na leczenie chorych dzieci, lecz do kieszeni dyrektorki.

Kobieta usłyszała 20 zarzutów związanych z przywłaszczeniem znacznej ilości pieniędzy. Prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. złotych, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Toczy się śledztwo pod nadzorem Prokuratury Poznań – Grunwald, dotyczące nieprawidłowości w zakresie funkcjonowania  Fundacji „Łatwiej” , „Razem Da się” oraz „Champion Foundation”

Osoby, które mogły zostać poszkodowane przez którąkolwiek z wymienionych fundacji lub posiadają istotne informacje związane z ich działalnością prosimy o kontakt telefoniczny z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu pod numerem telefonu 47 77 126-24 – z osobą prowadzącą postępowanie lub pod numerem 47 77 131 90.

Poprzedni artykułPoważne zarzuty dla firmy Palikota. Fikcyjny Rolls Royce Ghost do wygrania w konkursie
Następny artykułDramat. Znaleziono ciała małżeństwa