Reklama samochody.pl

W Poznaniu spłonęło kilka samochodów (ZDJĘCIA)

23 października 2023 roku około godziny 20:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ulicy Trockiej w Poznaniu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych podmiotów ratowniczych stwierdzono, że na parkingu pali się samochód osobowy marki Cupra Formentor oraz zaparkowany obok Opel Corsa (samochód z napędem elektrycznym).

W wyniku oddziaływania cieplnego uszkodzeniu uległ także samochód zaparkowany obok palących się pojazdów – Opel Meriva.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na płonące auta oraz jednego prądu gaśniczego w obronie.

Pojazdy zostały ugaszone, a następnie sprawdzone kamerą termowizyjną. Szczególną uwagę zwrócono na samochód z napędem elektrycznym ustalając jego model oraz wyszukując dla niego kartę ratowniczą. Przeprowadzono ocenę obrazu termicznego pojazdu w kilku miejscach tj. progi pojazdu, podwozie, wnętrze pojazdu.

Po kilkukrotnej kontroli nie wykazywał on tendencji wzrostowych temperatury w miejscu gdzie znajduje się bateria. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Poprzedni artykułBudynek mieszkalny spłonął cały. Czy doszło do celowego podpalenia??
Następny artykułTragedia. Strażak zmarł po grze w tenisa stołowego