Reklama samochody.pl

Gang sprowadzał tani sprzęt z Chin i sprzedawał jako markowy. Trafiał do gabinetów medycyny estetycznej

Centralne Biuro Śledcze Policji z Poznania wraz z prokuraturą rozbili zorganizowaną grupę przestępczą dokonującą przestępstw związanych z uzyskiwaniem leasingów na zakup sprzętu.

Grupa miała popełniać przestępstwa przeciwko mieniu, dokumentom i przeciwko obrotowi gospodarczemu.

– Czynności w sprawie były prowadzone od wielu miesięcy, najpierw przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald i Jeżyce, a następnie przez CBŚP i Prokuraturę Krajową. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że grupa działała w latach 2015-2020. Wówczas to sprowadzano z Chin sprzęt wykorzystywany w medycynie estetycznej o niskiej wartości, który po przerobieniu tablic znamionowych oferowano jako markowy. Jednocześnie w dokumentach zawyżając nawet kilkunastokrotnie jego wartość. Tak przygotowany sprzęt i dokumenty przedstawiane były w firmach leasingowych, gdzie umowy zawierane były na wyższą wartość towaru, niż faktycznie był on wart, a uzyskaną różnicą finansową członkowie grupy dzielili się między sobą. Ustalono, że straty firm leasingowych wynikające z działalności tej grupy mogą sięgać ponad 11 mln zł – podaje CBŚP.

W związku ze sprawą zatrzymano 8 osób – zatrzymań dokonano w Poznaniu, Ełku i Tychach. – Śledczy zarzucają zatrzymanym także pranie pieniędzy, wystawianie nierzetelnych faktur oraz oszustwa. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie należące do podejrzanych o łącznej wartości ponad 4 mln zł. Dodatkowo na jednej z posesji ujawniono i zabezpieczono samochód osobowy, który został skradziony w styczniu 2022 roku w Poznaniu. Na kolejnej z posesji ujawniono jednorazowe maseczki higieniczne oraz rękawiczki o łącznej wartości ok. 1,5 mln zł, które najprawdopodobniej decyzją prokuratora zostaną przekazane jednemu z miejscowych szpitali jako mienie służące do walki z pandemią Covid-19 – dodaje.

3 osoby trafiły do aresztu na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone, że zatrzymane zostaną kolejne osoby.

 

Źródło. Epoznan.pl

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Auto spadło z wiaduktu. Kierowca zginął na miejscu
Następny artykułTragedia w mieszkaniu. Szafa przygniotła dwie osoby. Jedna nie żyje