Wielkopolska 112
  • Strona główna
  • Poznań
  • Kalisz
  • Konin
  • Leszno
  • Wiadomości
    • Więcej
      • Chodzież
      • Czarnków
      • Gostyń
      • Grodzisk Wlkp.
      • Kargowa
      • Kępno
      • Międzychód
      • Nowy Tomyśl
      • Oborniki
      • Ostrzeszów
      • Pleszew
      • Słupca
      • Szamotuły
      • Wolsztyn
      • Złotów
    • Gniezno
    • Jarocin
    • Koło
    • Kościan
    • Krotoszyn
    • Ostrów Wlkp.
    • Piła
    • Rawicz
    • Śrem
    • Środa Wlkp.
    • Turek
    • Wągrowiec
    • Września
    • Wschowa
Reading: Dwóch mężczyzn zatrzymanych tuż po kradzieży aluminiowych felg. Grozi im kara do 10 lat więzienia
Udostępnij
Wielkopolska 112Wielkopolska 112
Font ResizerAa
Search
Follow US
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Wielkopolska 112 > Poznań > Dwóch mężczyzn zatrzymanych tuż po kradzieży aluminiowych felg. Grozi im kara do 10 lat więzienia
PoznańWiadomości

Dwóch mężczyzn zatrzymanych tuż po kradzieży aluminiowych felg. Grozi im kara do 10 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja 21 stycznia 2021 10:35
Opublikowano 21 stycznia 2021
Udostępnij
KMP Poznań
Udostępnij
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku, tuż po kradzieży 21 felg aluminiowych z terenu firmy w Luboniu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie warte kilka tysięcy złotych, a sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniami.

Na początku października ub. r. kryminalni z poznańskiej komendy otrzymali informacje o tym, że na terenie Lubonia dochodzi do kradzieży z włamaniami do lokalnych firm. 27 października ub. r., kiedy pełnili służbę w tym rejonie, w godzinach nocnych zauważyli dwóch mężczyzn, którzy nerwowo się zachowywali. W pośpiechu chowali towar do samochodu, więc policjanci postanowili to sprawdzić.

Okazało się, że chwilę wcześniej mężczyźni przecięli ogrodzenie, weszli na teren przedsiębiorstwa i zabrali z regału znajdującego się na zewnątrz budynku 21 sztuk felg aluminiowych od terenowych, samochodów osobowych. Następnie skradziony łup zapakowali do Opla Vectra.

Kiedy złodzieje planowali szybko odjechać z miejsca przestępstwa, plany pokrzyżowali im policjanci, którzy zatrzymali ich na gorącym uczynku, tuż po kradzieży. Wartość skradzionego mienia, które w całości odzyskali funkcjonariusze, została wyceniona na kilka tysięcy złotych.

- Reklama -

Okazało się, że pierwszy z zatrzymanych sprawców to 45-latek z Plewisk, który już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa, a kradzież której się dopuścił popełniona została w multirecydywie.  Dodatkowo po sprawdzeniu innych spraw, policjanci udowodnili mu jeszcze inne przestępstwo. Kilka dni wcześniej wykręcił akumulator z pojazdu, który stał na firmowym parkingu w tym samym mieście.

Drugi z mężczyzn to 44-latek z Nowego Miasta w Poznaniu, który również znany był policjantom z wcześniejszych spraw kryminalnych. Obydwoje z mężczyzn usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniami za co grozi im kara do 10 lat więzienia.

Marta Mróz/KMP Poznań

KMP Poznań
KMP Poznań
KMP Poznań
KMP Poznań

 

 

TAGGED:KMP PoznańKradzieżZłapani na gorącym uczynku
Udostępnij ten artykuł
Facebook Email Copy Link
Udostępnij
Poprzedni artykuł Wypadek z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Służby na miejscu
Następny artykuł Wjechała na czerwonym świetle i doprowadziła do zderzenia z volkswagenem caravelle (ZDJĘCIA)
- Reklama -

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Zaginiona mieszkanka Chorzemina odnaleziona

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 43-letniej Agnieszki z Chorzemina. Została odnaleziona

0 min czytania
Zaginęła Agnieszka Kaczmarek z Chorzemina

Policjanci poszukują zaginionej mieszkanki Chorzemina, Agnieszki Kaczmarek lat 42. Kobieta mierzy 160…

1 min czytania

Może Ciebie zainteresować

Kościan

Strażacy z OSP Śmigiel pozyskali nowy samochód, służący do walki z koronawirusem i skutkami suszy (ZDJĘCIA)

Wczoraj, w piątek 16 czerwca, jednostka OSP Śmigiel zyskała nowy samochód, służący do walki z koronawirusem i skutkami suszy. Strażacy…

1 min czytania
Śrem

Koszmarny wypadek. Czołowe zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba zginęła na miejscu

Całkowice zablokowana jest droga wojewódzka numer 434 trasa Śrem - Kórnik. Doszło do czołowego zderzenie dwóch pojazdów. Są ranni. Na…

0 min czytania
Ostrów Wlkp.

Kierował traktorem będąc kompletnie pijanym. Miał ponad 4 promile alkoholu

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który miał ponad 4 promile alkoholu…

1 min czytania
Ostrzeszów

Śmierć na drodze. 56-letnia kobieta zginęła na miejscu (ZDJĘCIA)

Jedna osoba zginęła w wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego w powiecie ostrzeszowskim. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło…

1 min czytania
Wielkopolska 112

© 2025 – Wielkopolska 112, Wszelkie prawa zastrzeżone | hvln.pl

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?