Reklama samochody.pl

Dwie 14-latki i 15-latka kompletnie upite na placu zabaw. Piły wódkę

Oświęcimscy policjanci interweniowali wobec trzech nastolatek upojonych alkoholem. Dwie trafiły pod opiekę rodziców, natomiast trzecia na leczenie do szpitala. Młode nietrzeźwe dziewczyny dostrzegli mieszkańcy osiedla, którzy powiadomili policję.

W sobotę, 7 stycznia, o godzinie 18.00 operator  numeru alarmowego odebrał anonimowe zgłoszenie dotyczące pijanych nastolatek przy placu zabaw na terenie jednego z oświęcimskich osiedli. We wskazany rejon natychmiast udał się jeden z patroli.

Policjanci szybko zlokalizowali miejsce, w którym znajdowały się trzy nastolatki: dwie 14-letnie mieszkanki gminy Brzeszcze oraz 15-letnia mieszkanka Oświęcimia. Nieletnie były kompletnie pijane i źle się czuły. Policjanci udzielili im pierwszej pomocy, w międzyczasie wzywając na miejsce pogotowie ratunkowe oraz rodziców. Policjanci ustalili, że nieletnie wspólnie wypiły butelkę wódki o pojemności 0,7 l.

Dwie nastolatki po badaniach zostały oddane pod opiekę rodziców, natomiast jedna z  14-latek trafiła na leczenie do szpitala. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 1,9 promila alkoholu.

Materiały sprawy zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, celem wszczęcia sprawy o przeciwdziałanie demoralizacji. Odrębne postępowanie zostanie wszczęte w celu ustalenia okoliczności, w jakich nieletnie weszły w posiadanie alkoholu, a także czy doszło do przestępstwa rozpijania małoletnich.

Poprzedni artykułUsiłowanie zabójstwa. Mołdawianin skatował Ukraińca. Swoją partnerkę uderzał w głowę patelnią
Następny artykułJechał motorowerem i się przewrócił… powód? Był kompletnie pijany