Reklama samochody.pl

Pijany uciekał przed policją. Podróż zakończył na drzewie

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca, który nie zatrzymał się do kontroli. Uciekając przed policjantami uderzył w przydrożne drzewo. Został zatrzymany. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło tuż po północy 25 lutego 2023 roku na jednej z ulic Kutna. Uwagę patrolujących policjantów przykuł pojazd marki Audi, który wyjeżdżając z osiedla miał włączone światła przeciwmgłowe, dodatkowo nie zasygnalizował kierunkowskazem włączenia się do ruchu. W związku z tym funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli kierującego, dając sygnały świetlne i dźwiękowe. Pomimo wezwania do zatrzymania, kierowca pojazdu przyśpieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna cały czas oddalał się ulicami Kutna. W pewnym momencie utracił panowania nad pojazdem uderzając w przydrożne bariery, a w konsekwencji drzewo. Piratem drogowym okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Okazało się również, że mężczyzna miał aż 3 promile w wydychanym powietrzu. Na szczęście swoim bezmyślnym zachowaniem nie wyrządził nikomu krzywdy, nie doznał także żadnych obrażeń. 50-latek został zatrzymany, odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Poprzedni artykułDwaj młodzi złodzieje roweru w rękach policji. Grozi im do pięciu lat więzienia
Następny artykułTrzeci dzień poszukiwań 36-letniego Jędrzeja