Co za akcja. Ludzie wypatrzyli obcych w swojej miejscowości. To byli złodzieje. Potem była obława, blokady pościg

Działania policjantów między innymi przy użyciu drona oraz psa służbowego trwały do późnych godzin nocnych.

Na gościnne występy do gminy Obornik przyjechali włamywacze z województwa mazowieckiego. O pojawieniu się grupy obcych osób chcących dokonać włamania, zaalarmowali obornickich policjantów mieszkańcy Ocieszyna.

Mieszkańcy Ocieszyna wykazali się wzorową postawą i zaangażowaniem, błyskawicznie zareagowali i wskazali możliwe kierunki ucieczki tych osób oraz wskazali pojazd jakim się poruszali. Niezwłocznie podjęto działania pościgowe oraz blokadowe przy udziale niemal wszystkich obornickich policjantów, a także zarządzono blokady przez policjantów ościennych jednostek.

Po około 15 minutach zauważono podejrzane auto na terenie poligonu w Biedrusku, gdzie osaczeni sprawcy na widok policjantów porzucili pojazd i zaczęli uciekać. Na miejscu zatrzymano jedną z osób pozostałe schroniły się w zaroślach. Sprawcy zostali otoczeni i już po kilku minutach namierzono kolejną z osób, która tym razem nie widząc innej możliwości próbowała przepłynąć Wartę, gdzie na brzegu czekali już na niego policjanci.

Działania policjantów między innymi przy użyciu drona oraz psa służbowego trwały do późnych godzin nocnych. Ostatni ze sprawców został namierzony przez obornickich policjantów w kolejnym dniu próbując się włamać do domu na terenie sąsiedniej miejscowości.

Wszyscy zatrzymani sprawcy usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem dokonane w recydywie specjalnej, a następnie trafili za kraty. Sprawa jest rozwojowa ze względu na to że sprawcy swoją przestępczą działalności prowadzili na terenie całego kraju.

Poprzedni artykuł17-latek na skuterze zaszalał we Wrześni. Zapłacił za to 1500 zł (FILM)
Następny artykułWezwali służby ratunkowe do samobójstwa. Na miejscu powiedzieli to ratownikom