Reklama Toyota

Podpalił halę, w której byli bezdomni. Wcześniej groził im śmiercią przez spalenie

Tylko dzięki błyskawicznej reakcji służb ratunkowych nie doszło do tragedii.

Tylko dzięki błyskawicznej reakcji służb ratunkowych nie doszło do tragedii. Mężczyzna podpalił halę magazynowej, w której były osoby bezdomne. Podpalacz został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło, 4 listopada, około godziny 23:00. Policjanci z komendy w Obornikach dostali zgłoszenie o pożarze pustostanu hali magazynowej. Gdy dotarli na miejsce, zastali strażaków przeprowadzających akcję gaśniczą. Dzięki błyskawicznej akcji służb ratunkowych nie doszło do tragedii, ponieważ z budynku wyprowadzono dwie osoby bezdomne.

Policjanci ustalili, że podpalenia hali dokonał 35-letni mężczyzna. Wcześniej groził osobom bezdomnym śmiercią przez podpalenie hali, w której przebywali.

W dniu, 13 listopada, w trakcie wykonywania czynności służbowych oborniccy dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o podpalenie hali.

35-latek został przesłuchany. Przedstawiono mu dwa zarzuty dotyczące sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w postaci pożaru oraz gróźb karalnych kierowanych wobec osób bezdomnych.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Poprzedni artykułSterowanie strefowe w ogrzewaniu podłogowym – co warto wiedzieć?
Następny artykułPijana Ukrainka wjechała BMW do rowu, ugryzła policjanta i powiedział, że ma gruźlicę