Reklama Toyota

Ciężarówka uderzyła w dom. Działania na miejscu trwały blisko 8 godzin (ZDJĘCIA)

W dniu 21.08 2021 r.  przed godz. 22:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie wpłynęło zgłoszenie o samochodzie ciężarowym, który wjechał w budynek mieszkalny w miejscowości Dębe gm. Lubasz.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy wbity przednią częścią  kabiny w ścianę szczytową domu jednorodzinnego, uszkodzony samochód osobowy i ogrodzenia sąsiednich posesji. Mieszkańcy budynku znajdowali się poza budynkiem, a kierowcy poza pojazdami bez żadnych obrażeń. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu wycieków w pojeździe ciężarowym, oświetleniu terenu akcji oraz kierowaniu ruchem drogowym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przedstawiciela nadzoru budowlanego  przystąpiono do wyciągnięcia pojazdu ciężarowego ze ściany budynku po wcześniejszym zabezpieczeniu konstrukcji przy pomocy stempli budowlanych.

Z uwagi na specyfikę zdarzenia oraz porę nocną działania  trwały blisko 8 godzin.

Do działań zadysponowano dwa zastępy z JRG Czarnków, zastęp z OSP KSRG Lubasz oraz oficera operacyjnego w dyspozycji Komendanta Powiatowego. Ponadto na miejsce zdarzenia został skierowany zespół ZRM i Policja.

Opracował: asp. sztab. Jan Banachowicz
Zdjęcia: asp. sztab. Jan Banachowicz

Poprzedni artykułKierowca wpadł w poślizg. Peugeot dachował. Kierowca i pasażer odmówili pomocy (ZDJĘCIA)
Następny artykułPotworny wypadek. Fiat uderzył w ciężarówkę. Kierowca chciał uniknąć zderzenia z fiatem. Wypadł z kabiny, został zmiażdżony (ZDJĘCIA)