Ciężarówka stoczyła się i uderzył w dom, który został mocno uszkodzony

Foto .KPP Szamotuły

Samochód ciężarowy typu wywrotka stoczył się i uderzył w dom. Wiadomo, że pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych.

Wszystko wydarzyło się w czwartek 27 kwietnia około godziny 7:20. Wówczas to szamotulskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na ulicy Kapłańskiej w Ostrorogu z terenu budowy stoczyło się auto i wjechało w budynek mieszkalny (wywrotka), brak os. Poszkodowanych, kierowcy nie ma w środku.

Działania strażaków

Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, rozłączenie mediów od budynku, wyniesienie butli gaz propan butan 11 kg z budynku, w celu wsparcia stropu ustawiono podpory, wyznaczono również oficera bezpieczeństwa kontrolującego stabilność konstrukcji budynku oraz kontrola stabilności konstrukcji podpartej podporami podczas odjazdu samochodu ciężarowego

  • informuje portal wlkp112.pl Hubert Krasiński z szamotulskiej straży pożarnej 

Ustalenia policji

Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, iz 25-letni mieszkaniec gminy Ostroróg kierujący samochodem ciężarowym marki Tatra nie zabezpieczył prawidłowo pojazdu podczas załadunku, w wyniku samochód stoczył się i uderzył w budynek mieszkalny. W domu nie przebywały żadne osoby, więc nikomu nic się nie stało. Budynek został jednak uszkodzony. Na miejsce wezwano Inspektora Nadzoru Budowlanego, który wyłączył budynek z użytkowania na czas usunięcia nieprawidłowości w stanie technicznym.

  • informuje portal wlkp112.pl Sandra Chuda z szamotulskiej policji 

25-latek za niezabezpieczenie pojazdu oraz zły stan techniczny został ukarany mandatem karnym. Policjanci ustalili tez właściciela samochodu, który został ukarany w związku z faktem, że samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych. Szkody wyrządzone w wyniku zdarzenia, właściciel domu będzie mógł pokryć z ubezpieczenia samochodu.

  • dodaje Chuda
Poprzedni artykułPożar na terenie Zoo Safari w Borysewie. Zwierzęta spłonęły (zdjęcia)
Następny artykułŚmiertelny wypadek. Kobieta z potężną siłą uderzyła oplem w drzewo. Zginęła na miejscu (zdjęcia)