Reklama Toyota

Oszukał przeznaczenie. Kierujący samochodem ciężarowym uderzył w wiadukt. Cudem uniknął śmierci (ZDJĘCIA)

W czwartek, 30 czerwca o godz. 5.26 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu samochodu ciężarowego w wiadukt na autostradzie A2 w miejscowości Zalesie gm. Duszniki.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Duszniki, OSP Podrzewie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy, który uderzył przodem uderzył w wiadukt. Kierujący samochodem ciężarowym mężczyzna obywatel Litwy opuścił pojazd przed przybyciem straży pożarnej i znajdował się pod opieką ratowników zespół ratownictwa medycznego.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.

Zastępy z JRG Nowy Tomyśl oraz jeden zastęp JRG Szamotuły zostały zawrócone do jednostki. W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Poprzedni artykułPożary nasypów kolejowych na kilkukilometrowym szlaku. Powodem mogły być iskry z kół pociągu (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragedia w Wolsztynie. Wyłowiono ciało kobiety z jeziora