Reklama samochody.pl

Było groźnie. Samochód ciężarowy wjechał do rowu. Kierowcy nic się nie stało (ZDJĘCIA)

Do zdarzenia doszło w piątek 16 kwietnia, na DK36 w miejscowości Lutogniew. Samochód ciężarowy z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i wpadł do rowu. 

Dyżurny SKKP PSP w Krotoszynie na miejsce zadysponował dwa zastępy zawodowych strażaków z JRG w Krotoszynie oraz zastęp druhów OSP Lutogniew. Po dotarciu służb we wskazane miejsce zastano ciągnik siodłowy z naczepą, która blokuje jeden pas drogi, a kierowca opuścił pojazd przed przybyciem pomocy.

Strażacy podjęli działania, które polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz udzieleniu KPP kierowcy ciężarówki do czasu przybycia ZRM. Po przebadaniu przez przybyły na miejsce personel medyczny nie było konieczności przetransportowania mężczyzny do szpitala. Kolejne działania straży polegały na wprowadzeniu ruchu wahadłowego oraz odłączeniu zasilania z uszkodzonego pojazdu. Dzięki uprzejmości pobliskiego gospodarstwa rolnego strażacy uzyskali słomę, którą wykorzystano do wycieku oleju ze zbiornika. Gdy na miejsce dotarły specjalistyczne służby przystąpiono do wyciągania zestawu z rowu.

Na koniec strażacy posprzątali resztki powypadkowe i zlikwidowali wycieki płynów eksploatacyjnych. Działania zakończono po blisko pięciu godzinach.

Foto: JRG Krotoszyn.

 

Poprzedni artykułPożar nieczynnego wagonu kolejowego w Lesznie (ZDJĘCIA)
Następny artykułRecydywista z Jarocina zatrzymany. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności