Reklama Toyota
Wielkopolska 112 » Czarnków » Oszust wyłudzający pożyczki i kredyty usłyszał aż 353 zarzuty

8 lutego, 2021

Oszust wyłudzający pożyczki i kredyty usłyszał aż 353 zarzuty

Funkcjonariusze z czarnkowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 24-letniego oszusta. Mężczyzna wyłudził pożyczki i kredyty na ponad 100 tys. zł. Usłyszał aż usłyszał 353 zarzuty i śledczy nie wykluczają kolejnych.

Sprawa oszusta miała swój początek w lutym ubiegłego roku. Policjanci zdobyli informacje dotyczące prawdopodobnych wyłudzeń pożyczek i kredytów bankowych na szkodę osób z Krzyża Wlkp. Od tego czasu pod nadzorem prokuratora w Trzciance prowadzili czynności, gromadzili materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków.

Działania pozwoliły na zatrzymanie kilka dni temu 24-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego. Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawca wykorzystując dane osobowe pokrzywdzonych osób zakładał rachunki bankowe, a następnie za pośrednictwem internetu zaciągał zadłużenia w bankach i firmach pożyczkowych. Ukradł ponad 100 tys. zł. W domu oszusta śledczy zabezpieczyli dokumenty potwierdzające jego przestępczy proceder.

Zaraz po zatrzymaniu 24-latek trafił na komendę, gdzie usłyszał 353 zarzuty, do których popełnienia się przyznał i złożył wyjaśnienia. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, dlatego liczba zarzutów może się zwiększyć. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Polecane