Bezmyślnie zniszczyli pasiekę uli i zabili wszystkie pszczoły. Sprawcy to dzieci, 13-letnia Ukrainka i Białorusin

Zniszczenie pasieki pszczelich uli doszło na terenie Muzeum Pałacu Króla III w Wilanowie. To nie tylko szkoda materialna, ale również ogromna strata dla środowiska naturalnego. Pszczoły są niezwykle ważnymi stworzeniami, które odpowiadają za zapylanie roślin i przyczyniają się do zachowania równowagi ekologicznej. Policjanci zatrzymali już sprawców.

Rankiem, podczas obchodu terenu ogródków, pracownik Muzeum Pałacu Króla III w Wilanowie zauważył zniszczone pszczele ule. Powiadomił o odkryciu przełożonego i policję. Pięć uli z całej pasieki zostało zdewastowanych. Zostały bezmyślnie roztrzaskane, łącznie ze znajdującymi się wewnątrz ramkami z suszem i pokarmem. Zniszczone zostały ule, ale co najsmutniejsze zginęły przy całe pszczele rodziny.

Policjanci natychmiast po uzyskaniu informacji przybyli na miejsce i zabezpieczyli przedmioty, które mogłyby przyczynić się do wytypowania oraz zatrzymania sprawców. Sprawa zajął się Wydział do spraw Nieletnich i Patologii. Policjanci ustalili dwoje 13-latków, Ukrainkę oraz Białorusina, sprawców bezmyślnego czynu.

Nieletni usłyszeli już zarzuty popełnienia czynów karalnych zniszczenia mienia oraz naruszenia przepisu ustawy o ochronie zwierząt, który mówi o zakazie zabijania zwierząt.

Młodzi ludzie działali wspólnie i w porozumieniu, a swoje zachowanie tłumaczyli chęcią skosztowania miodu bezpośrednio ze środka uli. Teraz o środkach opiekuńczo–wychowawczych w stosunku do nieletnich zdecyduje właściwy ze względu na miejsce ich zamieszkania sąd rodzinny.

Szkoda, że młodzi ludzie zdecydowali się na taki czyn, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji swoich działań.

Warto również zwrócić uwagę na to, że taka sytuacja pokazuje, jak ważne jest edukowanie społeczeństwa na temat ochrony środowiska i zwierząt. Warto zadbać o to, aby takie sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Dzięki błyskawicznej reakcji pracownika muzeum oraz interwencji policjantów, sprawcy zostali wykryci i odpowiedzą za swoje czyny. Teraz należy podjąć odpowiednie kroki i zadbać o to, aby nie powtórzyli takiego zachowania w przyszłości.

Poprzedni artykułWpadł oszust, któremu udawało się ukrywać przez 18 lat
Następny artykułSamochód uderzył w drzewo. Na miejscu służby