Bardzo droga bijatyka pod lokalem. Uczestnicy dostali ogromne grzywy

Czterech mężczyzn nocą z piątku na sobotę, 20 stycznia, wzięło udział w bójce przed jednym z lokali w Lubinie. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów. Mężczyźni w wieku od 29 lat do 37 lat trafili do policyjnej celi.

W nocy z piątku na sobotę, pod jednym z lokali w Lubinie czterech mężczyzn pobiło się wychodząc z baru. Z ich relacji wynikało, że do drobnej sprzeczki doszło już wewnątrz klubu, po czym nieporozumienia postanowili wyjaśnić sobie na zewnątrz.

Nabierająca coraz większego tempa bijatyka na szczęście w porę została przerwana przez przejeżdżający patrol policjantów. Mundurowi rozdzielili agresorów oraz udaremnili ucieczkę jednego z nich. Na szczęście nikt nie doznał w całym zajściu poważnych obrażeń.

Czwórka mężczyzn w wieku od 29 lat do 37 lat trafiła do policyjnej celi. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut udziału w bójce, za które może grozić kara do 3 lat więzienia. Podejrzani podczas przesłuchania przyznali się do stawianych zarzutów i skorzystali z dobrowolnego poddania się karze.

Prokurator trzem z mężczyzn zaproponował kary grzywny w wysokości po 8 tys. zł oraz świadczenie pieniężne po 5 tys. zł złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, natomiast najmłodszemu lecz najbardziej agresywnemu z zatrzymanych karę grzywny wysokości 12 tys. zł i również świadczenie 5 tys. złotych na ten sam fundusz, lecz w tym przypadku mężczyzna na taka karę się nie zgodził. W jego wypadku o wysokości kary orzeknie sąd.

Tak wysokie kary grzywny powinny ostudzić temperamenty podejrzanych i nauczyć ich więcej kultury. Gdyby nie szybkie i zdecydowane działanie lubińskich policjantów, całe zajście mogłoby się skończyć tragicznie.

Poprzedni artykułWizz Air naciągał na biletowej promocji? Są zarzuty dla przewoźnika
Następny artykułDwaj 14-latkowie podpalili papier toaletowy w galerii. Ewakuowano klientów