Dwaj 14-latkowie podpalili papier toaletowy w galerii. Ewakuowano klientów

Policjanci zatrzymali dwóch 14-latków, którzy w sobotni wieczór, 20 stycznia, doprowadzili do niewielkiego pożaru w kabinie jednej z toalet w galerii handlowej. Gdyby ogień rozprzestrzenił się na sklepy doszłoby do tragedii. Cała galeria została ewakuowana.

Do zdarzenia doszło sobotę po godzinie 17:00. Wałbrzyscy strażacy i policjanci otrzymali informację o kłębach dymu wydobywających się z jednej z toalet w galerii handlowej. Pożar udało się bardzo szybko się ugasić. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Doszło jednak do uszkodzenia mienia, a na sporej części obiektu wyczuwalna była woń spalenizny.

Policjanci kryminalni ustalili, że ogień wznieciło dwóch nastolatków, którzy podpalili papier toaletowy w jednej z kabin na pierwszym piętrze obiektu handlowego. 14-latkowie zostali zatrzymani już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia. Noc spędzili w policyjnej izbie dziecka w Legnicy.

W niedzielę, 21 stycznia, nieletni zostali doprowadzeni do sądu rodzinnego. Teraz odpowiedzą za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia w postaci pożaru, który mógł zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

Poprzedni artykułBardzo droga bijatyka pod lokalem. Uczestnicy dostali ogromne grzywy
Następny artykułGigantyczny pożar w Międzychodzie. Z żywiołem walczono kilkadziesiąt godzin (ZDJĘCIA)