Reklama samochody.pl

Płonęła skrzynka gazowa i elektryczna. Wezwano straż pożarną

foto. PSP Szamotuły

W środę, 16 listopada o godz. 10.44 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało pożarze skrzynki gazowej i elektrycznej w miejscowości Szamotuły.

Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował dwa zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Baborowo, OSP Szamotuły oraz powiadomił Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne i Policje.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar skrzynki elektryczne i gazowej znajdującej się w ogrodzeniu posesji, ze skrzynki gazowej wydobywał się płomień.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy zagrożenia, ewakuacji trzech osób z pobliskiego budynku mieszkalnego, ograniczeniu wydobywającego się płomienia z przyłącza gazowego oraz podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie budynku mieszkalnego.

Na miejsce przybyło Pogotowie Gazowe, które dokonało zaciśnięcia przyłącza w dwóch miejscach, natomiast Pogotowie Energetyczne wyłączyło dopływ prądu.
Po ugaszeniu pożaru pracownicy Pogotowia Gazowego przystąpili do naprawy przyłącza.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastęp (15 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Gazowe i Energetyczne oraz Policja.

Poprzedni artykułTragiczny pożar mieszkania w Kaliszu. Nie żyje mężczyzna
Następny artykułWypadek dwóch aut w Kąkolewie koło Leszna. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)