Reklama samochody.pl

Pożar budynków gospodarczych. Z żywiołem walczyło siedem zastępów straży pożarnej (zdjęcia).

W poniedziałek, 22 maja o godz. 14.32 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze budynku gospodarczego oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Szczuczyn gm. Szamotuły.

Oprócz czterech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wozy bojowy OSP Baborowo, OSP Szamotuły, OSP Otorowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar dwóch budynków gospodarczych, jeden budynek był objęty cały ogniem, natomiast na drugim paliło się poddasze. Osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką ratowników ZRM.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się budynki, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na pobliski budynek mieszkalny, rozebraniu nadpalonych elementów dachu oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.

Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala

W działaniach gaśniczych brało udział 7 zastępy (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

📷PSP Szamotuły

Poprzedni artykułDruhowie OSP Kargowa ratowali maleńkiego kotka, który utknął w ścianie
Następny artykułPłacili podrobionymi banknotami. Obaj zostali aresztowani