Reklama e-mundur.pl

Audi uderzyło w dom w Kębłowie . Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA, WIDEO)

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę 29 listopada w Kębłowie na ulicy Rauera. 

Wolsztyńskie służby o zdarzeniu zostały powiadomione około godziny 18:12 w niedzielny wieczór. Na miejsce zadysponowano natychmiast dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratiwniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, jeden zastęp strażaków ochotników z Kębłowa, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Po dojeździe na miejsce strażaków z Kębłowa zastali oni samochód osobowy marki audi, który uderzył w dom. W środku pojazdu znajdował się mężczyzna, który kierował pojazdem. Dwoje pasażerów, którzy również podróżowali pojazdem jeszcze przed przybyciem straży opuścili pojazd o własnych siłach. Do działań strażaków należało zabezpieczenia miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatora z pojazdu, kierowaniem ruchu oraz posprzątanie pozostałości po zdarzeniu.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego strażacy pomogli przetransportować poszkodowanego w pierwszej kolejności na noszę, a później do karetki. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Wolsztynie.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 30-letni mężczyzna mieszkaniec Świętna nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i uderzył w budynek –mówi asp.sztab. Wojciech Adamczyk – Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie

W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych  –  dodaje Adamczyk