Reklama Toyota

Atakował kobiety bez żadnego powodu. Jedną dźgnął kilka razy nożem

Za usiłowanie zabójstwa będzie odpowiadał 39-latek, który w miniony wtorek bez powodu kilkakrotnie ugodził nożem 72-letnią łukowiankę. Wcześniej dotkliwie pobił młodą kobietę. W niespełna trzy godziny później zatrzymali go policjanci z łukowskiej drogówki. 39-latek usłyszał zarzuty, a teraz najbliższy czas spędzi w areszcie tymczasowym.

W miniony wtorek w Łukowie (woj. lubelskie) w pobliżu Bulwaru nad Krzną została pobita przez rowerzystę 27-latka. Kilkanaście minut później przy ulicy Elizy Orzeszkowej 72-letnia łukowianka została kilkakrotnie ugodzona nożem przez idącego w pobliżu mężczyznę. Ruszyły poszukiwania nożownika.

Początkowo nic nie wskazywało, że coś łączy ze sobą te dwa zdarzenia, jednak policjanci nie wykluczyli też takiej ewentualności. Z każdą minutą funkcjonariusze zdobywali nowe informacje, mimo rozbieżnych sygnałów ustalili między innymi jak był ubrany mężczyzna, który mógł mieć związek z jednym ze zdarzeń.

W niespełna trzy godziny od zdarzeń policjanci z łukowskiej drogówki zauważyli idącego chodnikiem poszukiwanego mężczyznę. Zatrzymany przez nich 39-letni łukowianin, nie chciał rozmawiać, nie odpowiadał na zadawane mu pytania.

Zatrzymany przez drogówkę mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. W dalszym ciągu kryminalni i policjanci z dochodzeniówki wykonywali szereg czynności procesowych. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu i determinacji jeszcze tego samego dnia odnaleziono rower którym poruszał się sprawca jednego ze zdarzeń. Następnego dnia kilkaset metrów od ulicy Elizy Orzeszkowej kryminalni odnaleźli nóż którym została ugodzona 72-latka.

Sprawcą obydwu zdarzeń, do których doszło we wtorek, jest ten sam mężczyzna. To właśnie zatrzymany przez policjantów z drogówki 39-letni łukowianin. Szereg czynności procesowych, zabezpieczone ślady i inne dowody pozwoliły na to, by Prokurator przedstawił 39-latkowi zarzuty i przesłuchał podejrzanego.

Sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i tymczasowo aresztował 39-letniego mężczyznę. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Poprzedni artykułRozpoznajesz tego mężczyznę? Szuka go poznańska policja i publikuje wizerunek (ZDJĘCIA)
Następny artykułOszuści wmówili seniorce, że jej mąż spowodował wypadek. Kobieta dała im 38 tys. zł