Reklama samochody.pl

Akcja drogówki w długi weekend. Rekordzista wydmuchał cztery promile alkoholu

Podczas ostatniego weekendu doszło do kilku niegroźnych stłuczek, policjanci zatrzymali kierującym dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości, zatrzymano też 4 nietrzeźwych kierujących – wszyscy kierowali jednośladami.

W ciągu ostatniego weekendu policjanci otrzymali zgłoszenia o 5 kolizjach. Wszystkie okazały się niegroźne w skutkach. Doszło do 2 stłuczek na parkingach, jednej kolizji z pojazdem rolniczym podczas wymijania, kolizji z sarną i uszkodzenia pojazdu w drogowej wyrwie.

W ten weekend mundurowi przeprowadzili również czynności wobec 4 mężczyzn – nietrzeźwych użytkowników dróg. 3 rowerzystów i jednego motorowerzysty.

Niechlubnym rekordzistą był 36-letni mieszkaniec Redgoszczy, w którego organizmie znajdowały się niemal 4 promile alkoholu. Wobec trójki cyklistów policjanci skierowali wnioski do sądu o zastosowanie grzywny – ta wynosi nie mniej niż 2,5 tys. złotych

Motorowerzysta, który poruszał się w niedzielę po Kobylcu z niemal 2 promilami alkoholu w organizmie odpowiada już karnie. W jego przypadku grzywna to minimum 5 tys. złotych, grozi mu również kara do 2 lat pozbawienia wolności

Podczas kontroli ruchu nie brakowało również osób, które znacznie przekraczały dozwolona prędkość. Dwóch kierowców utraciło prawo jazdy.

W niedzielę około godziny 10:00 w Brzeźnie Starym policjanci zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem marki Kia. 45-letnia mieszkanka Pruszcza Gdańskiego. Kobieta w obszarze zabudowanym poruszała się z prędkością 105 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy i otrzymała 1500 zł mandat karny z 10 punktami karnymi.

Wczoraj w Lęgniszewie kierujący mazdą 18-letni mieszkaniec Bydgoszczy poruszał się z prędkością 140 km/h. Ten również utracił prawo jazdy, policjanci nalożyli na niego mandat 2500 złotych i 10 punktów karnych.

Nie brakowało również innych nierozważnych kierowców. W sobotę około godziny 14 policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa poruszającego się z prędkością 159 km/h. Kierowca ten przejeżdżał przez Łukowo w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 90 km/h. Otrzymał 2000 zł mandat i 10 punktów karnych. Powiedzieć o braku rozwagi tego kierującego, to jak by nic nie powiedzieć…

Uważajmy na siebie na drogach, bo choć robimy wszystko co w naszej mocy, to kierowców „nieodpowiedzialnych” jak widać nie brakuje…

 

Poprzedni artykułPodał się za amerykańskiego żołnierza. Ukradł 63-latce pół miliona złotych
Następny artykułW długi weekend szamotulscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców