Reklama samochody.pl

W długi weekend szamotulscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców

W trakcie minionego długiego weekendu, policjanci interweniowali w związku z siedmioma kolizjami drogowymi. Zatrzymano też troje podejrzanych o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Na szczęście nie odnotowano żadnego poważnego wypadku drogowego.

W miniony długi weekend od 13 do 15 sierpnia br. policjanci interweniowali wobec trzech osób podejrzanych o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich kierował rowerem w Dusznikach mając 2,20 promila alkoholu w organizmie. Pozostałych dwoje nietrzeźwych było podejrzanych o kierowanie samochodami.

Pierwszy z nich został ujęty przez obywateli po wjechaniu w ogrodzenie posesji w Pniewach. 22-letni mieszkaniec Pniew miał 1,10 promila alkoholu w organizmie. Druga podejrzewana o kierowanie samochodem, została ujęta w Sękowie. W chwili policyjnej interwencji, 24-letnia mieszkanka gminy Kaźmierz miała 1,18 promila alkoholu w organizmie. W przypadkach podejrzenia kierowania samochodami w stanie nietrzeźwości policjanci prowadzą dochodzenia w sprawach o przestępstwa, natomiast w przypadku rowerzysty- postępowanie w sprawie o wykroczenie.

Policjanci interweniowali też w związku z siedmioma kolizjami drogowymi. Do zdarzeń doszło w Zalesiu, w Szamotułach, w Dobrojewie, w Sędzinach, w Pniewach, w Chełminku oraz w Dusznikach. Przyczynami w znacznej mierze było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

W jednym przypadku, z uwagi na niedostosowanie do znaku „STOP”, na autostradzie A2 w Zalesiu zderzyły się ze sobą dwa samochody ciężarowe. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń i sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa.

W jednym przypadku, samochodem kierował mężczyzna, który posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż 36-letni obywatel Gruzji, który kierował chevroletem, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku zjechał do przydrożnego rowu, gdzie „dachował”. Mężczyzna był trzeźwy, jednak w związku ze złamaniem sądowego zakazu odpowie nie tylko za wykroczenie, ale i za przestępstwo.

Dodatkowo w dniach 13 do 15 sierpnia policjanci ujawnili dwie osoby, które kierowały samochodami bez wymaganych uprawnień. Wobec nich zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Poprzedni artykułAkcja drogówki w długi weekend. Rekordzista wydmuchał cztery promile alkoholu
Następny artykułDuża akcja szamotulskiej drogówki. Posypały się ogromne mandaty