22-latek pędził jak szalony. Stracił prawo jazdy

Przekroczył prędkość o 63 kilometry. Szybką i nieodpowiedzialną jazdę 22-letniego kierującego samochodem osobowym marki BMW przerwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego żagańskiej jednostki. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. To nie jedyna dotkliwa kara, mężczyzna otrzymał również mandat karny z uwagi na recydywę w kwocie aż 4000 złotych oraz 14 punktów karnych.

W czwartek (16 maja) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego żagańskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW, który poruszał się z nadmierną prędkością, czym stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W Żaganiu w obszarze zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę kierujący 22-letni mężczyzna na liczniku miał aż 113, przekraczając dozwoloną prędkość o 63 kilometry na godzinę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał również mandat. Policjanci ustalili, że mężczyzna wcześniej był karany za wykroczenie drogowe, z uwagi na recydywę mandat wyniósł aż 4000 złotych. Do konta kierowcy doliczono 14 punktów karnych.

W tym samym czasie inny patrol Wydziału Ruchu Drogowego w Karczówce zatrzymał do kontroli drogowej 37-letnią kierującą samochodem osobowym marki Volkswagen, który w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 40 kilometrów na godzinę jechał z prędkością 106 kilometrów. Kierująca za przekroczenie prędkości o 66 kilometrów również straciła prawo jazdy. Otrzymała mandat karny w kwocie 2000 złotych i 14 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy, kto za mocno trzyma nogę na gazie, musi liczyć się z konsekwencjami.

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Nie żyje młody mężczyzna. Jeden z kierowców był pijany
Następny artykułZderzenie trzech pojazdów w Siedlcu. Sprawca musi zapłacić wysoki mandat (ZDJĘCIA)