Reklama samochody.pl

71-latek wiózł busem o 7 pasażerów więcej. Siedzieli na taboretach i skrzynkach z malinami. Stracił prawo jazdy

Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali kierowcę busa, który przewoził o siedem osób więcej, niż zarejestrowany był pojazd. Pasażerowie siedzieli na taboretach i skrzynkach z malinami. Kierowca został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

We wtorek, 3 sierpnia, wieczorem w gminie Borzechów policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego busem. Jak się okazało, w mercedesie w części ładunkowej jechało siedem osób, które siedziały na skrzynkach z malinami i taboretach.

W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że pojazd zarejestrowany jest na… dwie osoby. Policjanci ukarali 71-letniego kierowcę mandatem. Zatrzymali mu również prawo jazdy na trzy miesiące. Pasażerowie, którzy podróżowali „ponad stan”, musieli odjechać z miejsca kontroli innym samochodem.

Osoby podróżujące w przestrzeni ładunkowej, na niestabilnych siedziskach, bez pasów bezpieczeństwa są szczególnie narażone na skutki wypadku drogowego. Gdyby doszło do wypadku mielibyśmy do czynienia z tragedia.

Poprzedni artykułOgromny pożar. Dym było widać w promieniu 20 km. Spłonęło 10 hektarów zboża (ZDJĘCIA)
Następny artykułStraszne. Szlifierką naprawiał kombajn. Zginął porażony prądem