Reklama samochody.pl

Ogromny pożar. Dym było widać w promieniu 20 km. Spłonęło 10 hektarów zboża (ZDJĘCIA)

Dym było widać w promieniu 20 km. Spłonęło 10 hektarów zboża

Ogromny pożar wybuchł we wtorek, 3 sierpnia w rejonie miejscowości Jagniewice. Pożar zboża na pniu gasiło kilkanaście jednostek straży pożarnej zawodowej i OSP.

Informacja i pożarze trafiła do strażaków o godzinie 15.00. Paliło się zboże na pniu w okolicach miejscowości Jagniewice (gmina Skoki). Kłęby dymu widać było w promieniu 20 km.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że płonie około 10 hektarów zboża. Na miejsce dojeżdżały kolejnej wozy strażaków. Ruszyła walk z pożarem.

Po zlokalizowaniu zagrożenia ruszyło dogaszanie. – W celu zabezpieczenia kolejnych hektarów upraw rolnych po zakończeniu działań gaśniczych teren na całej długości linii pożaru został oborany przez właściciela pola – mówi mł. ogn. Piotr Kaczmarek, rzecznik straży pożarnej w Wągrowcu.

Z pożarem walczyły jednostki OSP Kłecko, Kiszkowo, Ułanowo, Skoki, Sarbia, Popowo Kościelne , Murowana Goślina, Promnice, Boduszewo i Białężyn oraz jednostki zawodowej straży z Wągrowca.

Poprzedni artykułNie wolno jeść tych serów. Są skażone groźną bakterią
Następny artykuł71-latek wiózł busem o 7 pasażerów więcej. Siedzieli na taboretach i skrzynkach z malinami. Stracił prawo jazdy