57-latek zasłabł za kierownicą. Auto wpadło do rowu (zdjęcia)

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w okolicach Wolsztyna w poniedziałkowe popołudnie.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek 6 marca około godziny 13:24 na drodze krajowej numer 32 pomiędzy Wolsztynem a Powodowem. Wówczas to wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, jeden zastęp ochotników z Obry, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

57-letni mieszkaniec Chorzemina kierując samochodem marki star na prostym odcinku drogi krajowej w kierunku Wolsztyna zjechał na pobocze i wypadł do rowu.

Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji wyjaśnia, że wobec mężczyzny sporządzono notatkę w celu skierowania go na badania lekarskie. Ze względów zdrowotnych nie zastosowano wobec mężczyzny żadnych środków prawnych.

Gdy dotarliśmy na miejsce wewnątrz samochodu przebywała jedna osoba, przytomna, bez wyraźnych jakichkolwiek obrażeń. Zespół Ratownictwa Medycznego dojechał na miejsce razem z zastępami jednostek ochrony pożarowej – informuje portal wlkp112.pl Bartosz Kasiński z wolsztyńskiej straży pożarnej

Do działań strażaków należało udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy w formie przeprowadzeniu wywiadu z osobą poszkodowaną pod kątem obrażeń ,ręczna stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa i udzielenie wsparcia psychicznego. W pierwszej fazie działań ruch na drodze krajowej został wstrzymany. Osoba poszkodowana zabrana do szpitala na dalszą diagnostykę – dodaje Kasiński 

📷 Patryk Kaczmarek wlkp112.pl

 

Poprzedni artykułUkradł 26 ton węgla, przewiózł to wszystko fiatem seicento (ZDJĘCIA)
Następny artykułZaginęła 22-letnia Klaudia Intek. Pochodzi z Nowego Tomyśla (zdjęcia)