Reklama Toyota

30 i 32-latek okradli market. Skradzione mienie miało wartość blisko 10 tysięcy złotych

Leszczyńscy kryminalni zatrzymali w Opolu sprawców włamania do jednego z sieciowych marketów. Odzyskali też całość skradzionego mienia w postaci papierosów, tytoniu i wkładów do e-papierosów, wartych blisko 10 tysięcy złotych. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował zatrzymanych na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 23 września br. W nocy, około godz. 2.30 w gminie Rydzyna ktoś włamał się do marketu znanej firmy sieciowej, poprzez wybicie szyby. Z wnętrza sklepu skradziono papierosy różnych marek, tytoń i wkłady do e-papierosów. Wartość skradzionego mienia została wyceniona na kwotę prawie 10 tysięcy złotych.

Leszczyńscy kryminalni natychmiast zajęli się sprawą i ustalaniem kto miał związek z tym przestępstwem. Trop zaprowadził ich do Opola. To właśnie tam jeszcze tego samego dnia, w godzinach nocnych policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 30 i 32-letni mieszkańcy Opola. Do ich zatrzymania doszło w ciągu garaży osiedlowych. W jednym z pomieszczeń garażowych policjanci znaleźli całość towaru skradzionego z podleszczyńskiego marketu.

Dodatkowo okazało się, że młodszy ze sprawców jest poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. 25 września br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec obu podejrzanych najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Poprzedni artykułJeleń opuścił wybieg w zoo w Nowym Tomyślu. Ostatecznie zwierzę nie przeżyło
Następny artykułFunkcjonariusze CBŚP zatrzymali 30-latka podejrzanego o współudział w zabójstwie niderlandzkiego dziennikarza