Reklama samochody.pl

Pożar pustostanu. Kilkugodzinna akcja strażaków (ZDJĘCIA)

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbczu

W sobotę, 27 czerwca, około godziny 23:48 Leszczyńscy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze pustostanu między Dąbczem a Nową Wsią (Powiat Leszczyński).

| POLECANE – Pożar piwnicy w Nowych Tłokach. Mieszkańcy zdążyli opuścić budynek (ZDJĘCIA,WIDEO)

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży zastano górną kondygnacje oraz poddasze całe w ogniu. Nasze działania polegały na rozwinięciu 2 linii gaśniczych i podawaniu wody bezpośrednio na palący się obiekt. Po dojeździe zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Leszna zbudowano kolejne linie gaśnicze i zaczęto gasić pustostan z poziomu piętra informują strażacy z OSP Dąbcze

| POLECANE – Makabra. Maleńkie dziecko śmiertelnie potrącone podczas imprezy (ZDJĘCIA)

W kolejnej fazie akcji strażacy dokładnie ugasili pomieszczenia przysypane przez zawalony fragmentami dach oraz przystąpiono do rozbiórki ścian. Ze względu na panujące silne zadymienie pracujący na miejscu strażacy działania prowadzili w sprzęcie ochronnym drug oddechowych.

Akcje zakończono następnego dnia, w niedzielę, 28 czerwca w godzinach rannych. W działaniach udział brały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Leszna, OSP Rydzina, OSP Pawłowice oraz OSP Dąbcze.

Poprzedni artykułPłonie kotłownia w Jankowie. Strażacy na miejscu
Następny artykułTragedia. Nie żyje 59-letnia kobieta. Siostra bliźniaczka znęcała się nad nią fizycznie i psychicznie