Reklama samochody.pl

20-latek jednej nocy uszkodził 6 lokali gastronomicznych. To nie jedyne przewinienia na koncie mężczyzny

Policjanci z Poznania zatrzymali wandala, który jednej nocy uszkodził kilka lokali w rejonie poznańskiej starówki. Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwa jakie miał na swoim koncie. Sprawca usłyszał łącznie czternaście zarzutów przeciwko mieniu i został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Poznania zatrzymali sprawcę, który jednej nocy uszkodził kilka lokali w rejonie poznańskiej starówki. Pierwsze zgłoszenia o działaniu wandala policjanci otrzymali w nocy z 8 na 9 lutego br. Na miejscu okazało się, że zniszczonych lokali jest znacznie więcej niż początkowo przypuszczano. Łącznie policjanci przeprowadzili oględziny w 6 punktach gastronomicznych oraz usługowych w rejonie ulic Szkolna, Stary Rynek, Żydowska, Wroniecka, Klasztorna. Wandal spowodował tam poważne szkody materialne, a w trzech przypadkach włamał się do środka skąd dokonał kradzieży. Jego łupem była głównie gotówka.

Kryminalni z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, a po ich analizie wytypowali podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany 16 lutego br. na terenie jednej z poznańskich galerii handlowych.

Po przeanalizowaniu spraw o podobnym charakterze okazało się, że to nie jedyne przestępstwa jakie miał na swoim koncie. 20-latek podejrzany jest również o inne kradzieże, kradzieże z włamaniami oraz uszkodzenia mienia, w tym samym rejonie.

Po zebraniu dowodów w sprawie, mężczyzna usłyszał 14 zarzutów za uszkodzenia mienia, kradzieże, kradzieże z włamaniami oraz usiłowania tych przestępstw. Decyzją sądu, na wniosek prokuratora najbliższe 3 miesiące spędzi on w tymczasowym areszcie.

Poprzedni artykułPolicjant po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja. Mężczyzna był poszukiwany
Następny artykułPożar dwóch sąsiadujących domów jednorodzinnych. Działania prowadziło łącznie dziewięć zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)