Pożar dwóch sąsiadujących domów jednorodzinnych. Działania prowadziło łącznie dziewięć zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

W dniu 20 lutego 2023 roku o godzinie 10:56 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie otrzymało zgłoszenie o pożarze kotłowni w miejscowości Kraszewice.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano objętą pożarem kotłownię oraz część mieszkalną w budynku jednorodzinnym, jak i pożar poddasza sąsiadującego budynku jednorodzinnego w stanie surowym.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzeniu rozpoznania. W pierwszej kolejności podano jeden prąd wody na ognisko pożaru. Po dojeździe kolejnych jednostek ochrony przeciwpożarowej wprowadzono kolejne dwa prądy wody w natarciu przez ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych, sukcesywnie dogaszając pożar oraz wynosząc nadpalone elementy konstrukcyjne budynku.  Wprowadzono wentylację nadciśnieniową w celu oddymienia pomieszczeń oraz po ugaszeniu pożaru sprawdzono oba budynki kamerą termowizyjną.

W działaniach brała udział Jednostka Ratowniczo Gaśnicza w Ostrzeszowie oraz strażacy-ochotnicy z Kraszewic, Głuszyny, Grabowa nad Prosną, Kuźnicy Grabowskiej. Łącznie pożar gasiło 9 zastępów straży pożarnej. Straty wstępnie oszacowano na 500 tys. złotych.

Opracowanie: str. Noemi BIEL

Poprzedni artykuł20-latek jednej nocy uszkodził 6 lokali gastronomicznych. To nie jedyne przewinienia na koncie mężczyzny
Następny artykułSzeroki wybór narożników na raty