Reklama Toyota

16-latek jechał pijany volkswagenem. Miał ponad pół promila

Do zdarzenia doszło w Gubinie (woj.lubuskie). Policjanci skontrolowali kierującego volkswagenem golf, którego prowadził pijany 16-latek. Nastolatek wydmuchał ponad pół promila alkoholu. Sprawa trafi o Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Policjanci z patrolówki nocną z soboty na niedzielę, 5 marca, na jednej z ulic w Gubinie zauważyli kierującego volkswagenem golfem. postanowili skontrolować kierowcę. Po chwili zobaczyli, że za kierownicą siedzi znany im 16-latek.

Nastolatek był pijany. Wydmuchał ponad pół promila alkoholu. Sprawą nieletniego, który pijany i bez uprawnień kierował samochodem zajmie się Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Krośnie Odrzańskim. Po czynnościach został on przekazany matce.

W Gubinie wpadł pijany 16-latek, jechał volkswagenem

Z konsekwencjami musi się jednak liczyć osoba, która udostępniła samochód 16-latkowi. I to nie koniec. Konsekwencje prawne czekają również osobę, która sprzedała mu alkohol. – Będzie to wyjaśnianie w toku prowadzonych przez policjantów z Gubina dalszych czynności w spawie – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osobę bez prawa jazdy, jak i za sprzedaż alkoholu osobie nieletniej grozi grzywna. – Do odpowiedzialności może zostać pociągnięty również właściciel sklepu, który może stracić koncesję na sprzedaż alkoholu – mówi kom. Kulka.

 

Poprzedni artykułPolicjanci w Pile zadbali o bezpieczeństwo kobiet (zdjęcia)
Następny artykułKierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli. Zaczął uciekać. Grozi mu do pięciu lat więzienia (zdjęcia)