Reklama samochody.pl

Kierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli. Zaczął uciekać. Grozi mu do pięciu lat więzienia (zdjęcia)

Policjanci z Posterunku Policji w Strzałkowie zatrzymali mężczyznę, którzy poruszając się samochodem osobowym, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Niestety nieodpowiedzialny kierowca uciekając przed funkcjonariuszami uszkodził infrastrukturę drogową i rozbił własne auto. Na szczęście w tym zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba.

W nocy, 4 marca, w miejscowości Babin kierujący samochodem m-ki BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo polecenia wydanego przez policjantów przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu. Kontynuował jazdę w kierunku Słupcy nadmiernie rozwijając prędkość. Na ulicy Powstańców Wielkopolskich stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie, uszkodził znak drogowy i rozbił swoje auto. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci kierowca był trzeźwy, jednak badanie narkotestem wskazało, że mógł prowadzić samochód będąc pod wpływem zakazanych środków. Pobrano od niego krew do dalszych badań.

W efekcie kierującemu autem przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 178b Kodeksu Karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Prokurator Rejonowy zdecydował o oddaniu mężczyzny pod dozór Policji do czasu ostatecznej rozprawy w Sądzie.

📷KPP Słupca

Poprzedni artykuł16-latek jechał pijany volkswagenem. Miał ponad pół promila
Następny artykułMakabryczny wypadek. Nie żyje mężczyzna i dziecko. Kobieta w stanie ciężkim