Reklama samochody.pl

137km/h i 123km/h w terenie zabudowanym. Kierowco! Nie bądź niebezpieczeństwem dla innych!

Niestety nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy Ruchu Drogowego. W weekend, policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, w ramach działań grupy Speed, zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Policjanci grupy Speed, w piątek 17 kwietnia na terenie gminy Raszków, zarejestrowali poczynania 34-latka, który kierował pojazdem marki VW Crafter. Przeprowadzony pomiar prędkośći wykazał, że mężczyzna w terenie zabudowanym pędził 137km/h.

19 kwietnia, z prawem jazdy pożegnał się 41-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z wsi terenu gminy Raszków. Policyjny wideorejestrator wskazał, że kierujący samochodem osobowym marki Seat Altea przekroczył dopuszczalną prędkość o 73 km/h.

Przypominamy, że kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy dopuszczalną w tym miejscu prędkość o więcej niż 50km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Okres ten może zostać przedłużony do 6 miesięcy, jeśli w dalszym ciągu będzie kierował pojazdem. Jeśli w przedłużonym okresie kierowca ponownie siądzie za kierownicą, wówczas starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę!

Nieodpowiedzialność za kierownicą może spowodować, że stracimy o wiele więcej niż uprawniania do kierowania. Kierowco! Nie bądź niebezpieczeństwem dla innych!

Opracowanie: KPP Ostrów Wlkp.

Poprzedni artykułPotrącenie kobiety. Ranna została przetransportowana do szpitala
Następny artykułZ OSTATNIEJ CHWILI: Zderzenie dwóch samochodów. Są ranni