Zwabili młodą kobietę do domu. Podpalili jej włosy i kaptur

Trzy osoby zwabiły do mieszkania 28-latkę, pod pretekstem zwrotu pieniędzy. Na miejscu napadli na ofiarę. Podpalili kobiecie włosy oraz kaptur od bluzy. Ukradli telefon komórkowy i kurtkę. Napastnicy w wieku 31 lat, 28 lat i 26 lat szybko zostali zatrzymani przez policjantów.

Do brutalnego zdarzenia doszło w niedzielę, 14 stycznia, w Lublinie. Z zebranych w sprawie informacji wynika, że w nocy 28-latka została zwabiona do mieszkania przez znane jej osoby. Pretekstem spotkania miał być zwrot pożyczonych pieniędzy.

Sprawcy od razu przed wejściem zabrali kobiecie telefon. Następnie po wejściu do środka zaczęli jej grozić i zabrali kurtkę. Po chwili podpalili włosy oraz kaptur od bluzy 28-latki.

Poinformowani o sprawie policjanci szybko przystąpili do działań. Prowadzone przez policjantów czynności doprowadziły do zatrzymania pięciu osób, które były w tym czasie w mieszkaniu. Troje z nich okazało się być poszukiwanymi. Policjanci odzyskali też skradzioną kurtkę.

W trakcie czynności prowadzonych przez kryminalnych wyszło na jaw, że brutalnego rozboju dokonały trzy osoby w wieku 31 lat, 28 lat i 26 lat.  Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Grożą im kary do 15 lat więzienia.

Poprzedni artykułPodszył się pod posłankę. Zamówił do jej biura sprzęt i sushi za ponad 10 tys. zł
Następny artykułKompletnie pijany przyjechał po dziecko do przedszkola. Ojciec usłyszał surowy wyrok i idzie do więzienia