Reklama samochody.pl

Zuchwały rozbój. Ofiarę zaatakowali gazem i ukradli torbę z pieniędzmi. Policja publikuje wizerunki

W poniedziałek z samego rana, na parkingu przy ul. Śmigielskiej w Kościanie doszło do zuchwałej kradzieży torby z pieniędzmi. Sprawcy spryskali twarz właściciela torby gazem łzawiącym.

Ok. godz. 7.20, pracownik jednej z firm działającej na terenie Kościana, wyszedł z lokalu przy ul. Śmigielskiej niosąc torbę z narzędziami i gotówką w kwocie kilkunastu tysięcy złotych. Torbę zapakował do bagażnika służbowego samochodu, zaparkowanego po drugiej stronie ulicy.

W czasie kiedy obchodził auto, aby zasiąść za jego kierownicą, podbiegło do niego dwóch młodych mężczyzn, z założonymi maseczkami na twarzach. Jeden z nich otworzył bagażnik auta, a widząc reakcję właściciela torby, który cofnął się, użył wobec niego gazu.

Drugi zamaskowany człowiek chwycił torbę z bagażnika i zaczęli uciekać w kierunku nieopodal zaparkowanego hyundaia santa fe, koloru fioletowego, bez tablic rejestracyjnych.

Właściciel torby biegł za nimi do ich auta, gdzie wdał się w szarpaninę z jednym ze sprawców. Wówczas po raz kolejny użyto wobec niego gazu i złodzieje odjechali z miejsca zdarzenia.

Komenda policji w Kościanie prowadzi postępowanie w sprawie rozboju i zwraca się z prośbą o pomoc w identyfikacji sprawców, których podobizny prezentuje na zdjęciu. Telefon kontaktowy: 47 77 26 200.

Poprzedni artykuł23-letnia kobieta i 8-miesięczne dziecko zatrute tlenkiem węgla. W Grodzisku Wielkopolskim mogło dojść do tragedii (ZDJĘCIA)
Następny artykułOszust w rękach policji. Mężczyzna oszukiwał na terenie całego Kraju. Grozi mu 8 lat więzienia