Reklama samochody.pl

Znęcali się nad swoimi bliskimi. Dostali zakaz zbliżania się do tych osób

Dzielnicowi z gostyńskiej komendy Policji wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia wobec dwóch osób, które znęcały się nad swoimi bliskimi.

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 30 listopada 2020 roku, policjanci mają możliwość wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

W poniedziałek dzielnicowi z gostyńskiej komendy Policji wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia wobec dwóch osób, które znęcały się nad swoimi bliskimi.

Pierwszym z nich jest 64-latek, który ma już na swoim koncie sądowy wyrok za stosowanie przemocy. Kolejna osoba wobec, której wdrożono procedurę to 40-latka, która stosowała przemoc wobec najbliższych.

Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Nic bardziej prostszego wystarczy, że do nas napiszesz! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na wielkopolskanasygnale112@wp.pl

Poprzedni artykułPiraci drogowi w powiecie gostyńskim. Trzech zatrzymanych przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h
Następny artykułSilny wiatr łamał drzewa jak zapałki. Groźny wypadek w powiecie wągrowieckim (zdjęcia)