Reklama Toyota

Zgłosili sąsiada, że pali meblami. Teraz zapłaci spory mandat (zdjęcia)

Straż Miejska w Śremie natychmiast zareagowała na zgłoszenia mieszkańców, którzy zgłaszali, że najprawdopodobniej sąsiad pali w piecu meblami.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce okazało się, że przypuszczenia były słuszne. Śremianin ogrzewał swój dom spalając niedozwolone materiały. W ten sposób zanieczyszczał środowisko, a także zagrażał zdrowiu swojemu i swoich sąsiadów.

W dniu 7 lutego br. strażnicy miejscy interweniowali w sprawie podejrzenia spalania w domowym piecu niedozwolonych materiałów. Zgłoszenia dokonali zaniepokojeni sąsiedzi, którzy dostrzegli wydobywający się gęsty i ciemny dym z komina jednego domu przy ul. Mickiewicza w Śremie. Funkcjonariusze podjęli czynności kontrolne i potwierdzili, że w kominku spalane były meble w dużych ilościach i inne materiały niedozwolone. Sprawca przyznał się do czynu i został ukarany mandatem zgodnie z taryfikatorem.

  • Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach Art. 191. Kto, wbrew przepisowi art. 155 miejsce termicznego przekształcania odpadów, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny – informuje straż miejska w Śremie

📸 Straż Miejska w Śremie

Poprzedni artykułWolsztyn. Na wiadukcie płonął samochód osobowy. W akcji dwa zastępy strażaków (zdjęcia)
Następny artykułKobieta poparzona tłuszczem. Na pomoc wezwany śmigłowiec