Reklama samochody.pl

Zdesperowany poszukiwany zabarykadował się w mieszkaniu, chciał uciec po kablach i prześcieradle. Nawet wybił dziurę w stropie (ZDJĘCIA)

W środę, 25 sierpnia, kolscy kryminalni pojechali do jednego z mieszkań na terenie Koła. Miał tam ukrywać się 44-latek poszukiwany dwoma listami gończymi. Poszukiwany zabarykadował się, a potem po kablach chciał uciec z mieszkania. Na koniec próbował nawet wybić dziurę w stropie.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajduje się wewnątrz mieszkania. Drzwi jedna nie otworzył. Wraz z przebywającymi z nim w mieszkaniu kompanami zabarykadował się, po czym próbował uciekać przez okno na linie utworzonej z kabli i prześcieradła.

Kiedy ścigany zorientował się, że ten pomysł „nie wypali” postanowił wybić dziurę w stropie i przez nią uciec na dach.

Policjanci siłowo weszli do mieszkania. Po chwili poszukiwany zaatakował policjantów i groził im. Został zatrzymany.

Z poszukiwanym zatrzymany został 36-letni mieszkaniec Koła, który również zaatakował policjantów. W mieszkaniu zajmowanym przez poszukiwanego mężczyznę policjanci znaleźli ponad 12 gramów marihuany.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut napaści na policjantów oraz ich znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej. Dodatkowo poszukiwanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków.

W piątek, 27 sierpnia, sąd aresztował jednego z mężczyzn tymczasowo na trzy miesiące. Wobec drugiego z mężczyzn zastosował areszt na dwa miesiące. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułOd dziś mandat do 500 zł kierującemu hulajnogą może wlepić straż miejska
Następny artykułZaginął Kazimierz Jaszkiewicz. Nie wrócił do domu