Reklama samochody.pl

Włamywali się do sklepów i domków. Jeden ze złodziei to recydywista

Policjanci kryminalni komendy w Kole zatrzymali dwóch złodziei. Włamywali się do sklepów i domków jednorodzinnych. Obaj byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa.

W piątek, 27 marca, dyżurny komendy w Kole dostał zgłoszenie, że na terenie gminy Osiek Mały doszło do kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów spożywczych. Sprawcy wyważyli okno, a następnie poprzez wyłamanie desek stropowych dostali się do wnętrza sklepu. Ukradli pieniądze i różnego rodzaju artykuły spożywcze. Właściciel straty wstępnie wycenił na kwotę kilku tysięcy złotych.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce włamania, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli typowanie sprawców. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o włamanie. 29-latek i 37-latek byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Ponadto okazało się, że Ci sami sprawcy dobę wcześniej, na terenie gminy Koło próbowali włamać się do jednego z domów jednorodzinnych. Jednak z uwagi na zabezpieczenia obiektu nie udało im się wejść do środka. Zdołali natomiast włamać się do nowo wybudowanego domu. Tam zdemontowali drzwi wejściowe i zabrali je wraz z innymi akcesoriami wykończeniowymi. Właściciel nowo wybudowanej posesji wycenił straty na ponad 5 tys. zł.

Jakby tego było mało, policjanci ustalili, że ci sami mężczyźni w grudniu ub.r. włamali się do sklepu spożywczego na terenie gminy Grzegorzew. Ukradli pieniądze, artykuły spożywcze i alkohol o łącznej wartości około 8 tys. zł.

Obaj włamywacze staną przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia, jednak 31-latek popełnił je w warunkach recydywy dlatego grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Poprzedni artykułNa spacerze w lesie znalazł niemiecką minę w czasów II wojny światowej
Następny artykułKierujący oplem wpadł w poślizg i bokiem uderzył w ciężarówkę wyładowaną drewnem (ZDJĘCIA)