Reklama Toyota

Zderzenie dwóch pojazdów. Auta zostały mocno rozbite. Jedna osoba ranna (zdjęcia)

W środę, 21 czerwca o godz. 17.27 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Bobulczyn w kierunku Wronek, jak się później okazało zdarzenie miało miejsce w miejscowości Dobrojewo gm. Ostroróg.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wozy bojowy OSP Bobulczyn, OSP Ostroróg, OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu pod opieką ratowników ZRM. Jeden pojazd z przyczepą znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi znajdował się na drodze.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo – Policja zorganizowała objazdy.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

📷PSP Szamotuły

Poprzedni artykułPolicjanci uratowali uwięzioną sarnę
Następny artykułProtest stacji diagnostycznych w całym kraju. Dziś nie zrobisz przeglądu technicznego samochodu