Reklama samochody.pl

Zatrzymano sześć osób. Grozi im do dwunastu lat więzienia (ZDJĘCIA)

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu zatrzymali łącznie 6 osób podejrzanych między innymi o rozbój i kradzieże z włamaniem. Podejrzani działali od maja ubiegłego roku. Grozi im do 12 lat wiezienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu zatrzymali łącznie 6 osób podejrzanych między innymi o rozbój i kradzieże z włamaniem. Sprawa swój początek miała w maju ubiegłego roku w Kole. Do jednego z domów jednorodzinnych nad ranem weszło 3 zamaskowanych mężczyzn. Posiadali przedmioty przypominające broń palną i emblematy z napisem „Policja”. Obezwładnili mężczyznę i kobietę, którzy tam mieszkali, ukradli pieniądze i biżuterię i uciekli.

Policjanci współpracując z Wielkopolskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu zaczęli analizować zebrany materiał dowodowy. Dzięki temu udało im się zidentyfikować 4 osoby, które miały brać udział w rozboju w Kole.

Okazało się, że 2 zatrzymanych mężczyzn do czasu zatrzymania, z 2 kolejnymi osobami, jeździli po kraju i zajmowali się kradzieżami z włamaniem do domów. Policjanci ustalili, że są oni podejrzani o popełnienie przynajmniej 15 tego typu przestępstw na terenie województw wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego. Z domów ginęły pieniądze, biżuteria, zegarki.

12 i 13 stycznia policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali 6 podejrzanych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju i kradzieży z włamaniem. W trakcie zatrzymania przeszukano ich miejsca zamieszkania i pojazdy. Oprócz biżuterii, pieniędzy, zegarków pochodzących z kradzieży w jednym z samochodów znajdowały się między innymi noże, miotacze gazu pieprzowego, a także kominiarki, łom oraz radiostacje, które ułatwiały sprawcom komunikowanie się podczas dokonywania przestępstw. Skradzione przedmioty schowane były w specjalnie przygotowanych do tego skrytkach.

Wobec 5 zatrzymanych sąd na wniosek Prokuratury zastosował 3-miesieczny tymczasowy areszt. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju, kradzieży z włamaniem i paserstwa. Za te przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułUkraińcy ukradli kolejny czołg Rosjanom i jeździ nim po polu (FILM)
Następny artykułO krok od tragedii. Osobówka wbiła się w tył naczepy. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)