Reklama samochody.pl

Gang „wysadzaczy” bankomatów rozbity. Podczas jednego rabunku wybuchem uszkodzili budynek i spalili samochód

Zatrzymany kolejny „wysadzacz” bankomatów. 34-letnie Łukasz B., mieszkaniec Zielonej Góry próbował wysadzić bankomat w Dobiegniewie. Wcześniej zatrzymano dwóch mieszkańców woj. lubuskiego. Wysadzili bankomat w Kwiliczu. Eksplozja była tak wielka, że doszło do uszkodzenia budynku pożaru zaparkowanego samochodu. Członkom gangu grożą kara do 10 lat więzienia.

Kolejny członek ganku został zatrzymany w czwartek, 7 października, rano w Lubinie (woj. dolnośląskie). To mieszkaniec Zielonej Góry Łukasz B. Podczas przeszukania jego kryjówki na terenie kompleksu garaży policjanci znaleźli butle z gazem, przewody zasilające, zapalniki i inne akcesoria służące do wysadzania bankomatów.

Brał udział w próbie wysadzenia bankomatu w Dobiegniewie. – Kilka dni temu w Dobiegniewie doszło do nieudanej próby wysadzenia bankomatu – mówi asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji. Jest on również odpowiedzialny za próbę obrabowania bankomatu koło Choszczna (woj. zachodniopomorskie).

W akcji zatrzymania gangstera brali udział policjanci kryminalni z Poznania, Wrocławia oraz Opola. Sprawa jest rozwojowa. Poszukiwani są kolejny wspólnicy zatrzymanego mężczyzny.

Do zatrzymań członków gangu doszło już wcześniej. W nocy 23 września, w Kwilczu koło Międzychodu doszło do eksplozji bankomatu. Siła wybuchu była tak duża, że uszkodzeniu uległ budynek, w którym znajdował się bankomat. Dodatkowo eksplozja doprowadziła do pożaru budynku i zaparkowanego w pobliżu samochodu.

Złodzieje nie zdołali ukraść pieniędzy z powodu rozmiaru zniszczeń. Sprawą zajęli się policjanci z kryminalnego KWP w Poznaniu. Na podstawie zebranych informacji wytypowano podejrzanych. Byli to wcześniej karani dwaj mężczyźni z woj. lubuskiego.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania włamania i kradzieży pieniędzy oraz uszkodzenie mienia. Sąd na wniosek prokuratora aresztował podejrzanych. Grożą im kary do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykułKoszmary wypadek. Opla zmiażdżyło jak puszkę. Prędkość musiała być ogromna. Lekarz tylko potwierdził dwa zgony (ZDJĘCIA, FILM)
Następny artykułDramatyczna akcja strażaków. Ratowali duszące się niemowlę (FILM)