Reklama samochody.pl

Zatrzymał się na pasie awaryjnym żeby… zajarać blanta (zdjęcia)

Kierowca ciężarówki zatrzymał się na autostradzie, żeby zajarać blanta.

  • Jakby tego było mało 37-latek miał zatrzymane prawo jazdy i jak się okazało również za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu środków odurzających.

POSTÓJ NA PASIE AWARYJNYM ZAKOŃCZYŁ SIĘ DLA KIERUJĄCEGO POJAZDEM CIĘŻAROWYM POBYTEM W POLICYJNYM ARESZCIE. POWÓD… NARKOTYKI

Policjanci wrocławskiej drogówki patrolując autostradę A4 zwrócili uwagę na stojący na pasie awaryjnym pojazd ciężarowy wraz z naczepą. Gdy kierowca otworzył drzwi, funkcjonariusze od razu wyczuli czym „raczył” się w podróży. Przeczucia ich nie myliły, gdyż w aucie policjanci znaleźli nieodpalonego spliffa i susz pochodzenia roślinnego. 37-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego przyznał się funkcjonariuszom, iż niedopałek zawiera marihuanę, której zapas przewoził w szklanym słoiku. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, każdego dnia przeprowadzają dziesiątki kontroli drogowych.

Jedna z takich kontroli dotyczyła kierującego pojazdem ciężarowym, który zatrzymał się na chwilę, na pasie awaryjnym autostrady A4. W pewnym momencie, gdy tylko 37-latek uchylił drzwi ciężarówki, powód postoju był znany. W aucie unosiła się charakterystyczna woń palonej marihuany.

Policjanci szybko odnaleźli źródło zapachu, którym był niedopalony spliff. Kierowca przyznał się funkcjonariuszom, iż zawiera on marihuanę, której zapas przewoził w znalezionym przez mundurowych szklanym słoiku. Policjanci wraz z zatrzymanym pojechali do najbliższego komisariatu, gdzie badanie przy użyciu narkotestu potwierdziło jego słowa.

Jakby tego było mało 37-latek miał zatrzymane prawo jazdy i jak się okazało również za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu środków odurzających.

Ciężarówką odjechał inny kierowca, a podejrzany zakończył dzień w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

 

Poprzedni artykułPolicjanci uratowali życie 42-letniego mężczyzny (video)
Następny artykułCiężarówka wjechała do rowu. 55-latek prawdopodobnie zasłabł (zdjęcia)