Reklama samochody.pl

Zapraszamy na Moto Piknik III w Śmiglu

W sierpniu na śmigielskim targowisku po raz trzeci odbędzie się organizowana przez grupę Team Fundacja motoryzacyjna impreza charytatywna. W tym roku akcja dedykowana jest Madzi Wajske ze Śmigla.

Moto Piknik III odbędzie się 13 sierpnia 2023 roku na placu targowym w Śmiglu, pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy Śmigiel oraz Centrum Kultury w Śmiglu.
Moto Piknik, to impreza motoryzacyjna, rodzinna i przede wszystkim – charytatywna. Swój początek miała w roku 2021, gdy silniki zagrały dla Marysi Drożdżyńskiej z Brenna. Wówczas była to spontanicznie zorganizowana akcja, która odbyła się krótko po postaniu Team Fundacji. Zbiórka Marysi zakończyła się powodzeniem,  a grupa miłośników motoryzacji i pomagania działa nadal.

W tym roku Moto Piknik odbędzie się dla dwuletniej Madzi Wajske ze Śmigla. Dziewczynka cierpi na szereg chorób, między innymi Zespół Downa, Zespół Westa, padaczkę, niepełnosprawność intelektualną sprzężoną z chromosomem X typu Baina (zaburzenie związane z HNRNPH2). Nie sposób wyrazić ogromu trudności z jakimi mierzy się mała Magdalena i jej rodzice. Nie możemy zabrać ciężaru z ich ramion, ale możemy dać im możliwość walki.
Leczenie, rehabilitacja i diagnostyka Madzi pochłaniają ogromne pieniądze. Dlatego zapraszamy ludzi dobrej woli na plac targowy w Śmiglu, dnia 13 sierpnia od godziny 13:00. Dochód z imprezy zostanie przekazany rodzicom dziewczynki na rzecz jej leczenia.

W ramach Moto Pikniku z o godzinie 12:36 z targowiska w trasę biegową dla Madzi wyruszy Dominik Wolff, jednocześnie zapraszając do udziału w pokonaniu dystansu kilku kilometrów biegiem, na rowerach, rolkach itp. O godzinie 13:00, w momencie oficjalnego otwarcia tegorocznego motoryzacyjnego Pikniku, Pan Dominik planuje zakończyć bieg na placu targowym.

Na targowisku Miasta Wiatraków nie zabraknie wielu ciekawych atrakcji. Najważniejszą z nich będą oczywiście niezwykłe pojazdy: użytkowe, sportowe, rolnicze, ciężarowe, zabytkowe a także wyjątkowe dwuślady, które docierać będą na miejsce imprezy zarówno z okolicznych miejscowości, jak i dalszych zakątków Polski.
Oprócz nich na placu znajdzie się wiele innych atrakcji: laserowa strzelnica, stoły do gry w piłkę „na siedząco”, fotobudka 360 stopni, dźwigi, które będą również podnosić samochody, stanowisko z pluszakami do wygrania, dmuchane zamki, nie zabraknie szerokiej strefy gastronomicznej.

Na scenie dla gości wystąpią lokalni artyści: zespół Wiara Godo Różnie, solistka Matylda Obiegała oraz odbędzie się pokaz tańca: Zumby, który zaprezentuje Beata Hałat.

 

Atrakcji, które przybyli goście znajdą na targowisku będzie o wiele więcej. Można zapoznać się z nimi odwiedzając link do wydarzenie Moto Piknik III na portalu Facebook:

https://fb.me/e/11elD8VUK

Zapraszamy do udziału i pomocy małej Madzi.

Link do zbiórki założonej dla Magdaleny na portalu siepomaga.pl:

https://www.siepomaga.pl/madzia-wajske

Źródło. Kościan112

Poprzedni artykułWhat you should expect in a Data Room Via the internet Review
Następny artykułDuży pożar hali do produkcji rolnej. W środku dwa zabytkowe wozy strażackie (zdjęcia)