Reklama Toyota

Niszczycielska siła wichury w powiecie kościańskim

Przechodzące przez powiat kościański w nocy wichury spowodowały spore zniszczenia. Tylko do niedzielnego przedpołudnia strażacy zawodowi z Kościana i ochotnicy z całego powiatu wyjeżdżali do 34 zdarzeń.

Silny wiatr do powiatu kościańskiego dotarł około północy z soboty na niedzielę. Wcześniej też mocno wiało, ale nie powodowało to większych problemów.
W ciągu niecałych 12 godzin strażaków wezwano do 34 zdarzeń, związanych głównie z połamanymi gałęziami i powalonymi drzewami. Doszło też do groźniejszych zdarzeń.
Najwięcej zgłoszeń pochodziło z gminy Kościan, bo aż 12. Do Kurzej Góry strażacy jechali z powodu zerwanych paneli fotowoltaicznych. W Starych Oborzyskach wiatr porwał blaszany garaż. Poza tym wzywano ich do usunięcia powalonych drzew i zerwanego opierzenia budynku. W samym Kościanie wiatr zerwał blachę zadaszenia i blaszany garaż.
W gminie Śmigiel oprócz drzew i gałęzi strażacy zabezpieczali zerwaną linię energetyczną oraz porwany namiot handlowy. Również do zerwania linii energetycznej i powalenia drzew doszło w gminie Czempiń. W gminie Krzywiń interweniowały dwie jednostki w związku z drzewem na drodze.
Interwencji będzie jednak znacznie więcej, po jeszcze po południu napływały kolejne zgłoszenia.
Tekst. Radio Elka Leszno
Poprzedni artykułNieszczęśliwy wypadek. Nie żyje 62-letni mężczyzna, który spadł z rusztowania…
Następny artykułNagłe zatrzymanie krążenia w Szamocinie. Osoba poszkodowana niestety zmarła