Zapłacili za samochód fałszywymi pieniędzmi

Sąd Rejonowy w Słupcy przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zastosował dwumiesięczny areszt wobec dwóch obcokrajowców, którzy zapłacili za samochód fałszywymi banknotami euro oraz wpuszczanie ich w obieg. Grożą im kary do 10 lat więzienia.

Oszuści zostali zatrzymani, 1 kwietnia, na terenie woj. śląskiego. Jeden z nich był poszukiwany przez policjantów z komendy w Słupcy, jako osoba posługująca się fałszywymi banknotami przy zakupie samochodu w powiecie słupeckim w lutym tego roku.

Przy drugim z zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli kilkaset banknotów euro, które wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy, co do ich autentyczności. Były podrobione.

W efekcie dwaj obcokrajowcy zostali przewiezieni do Słupcy, gdzie śledczy przedstawili im poważne zarzuty. Obywatel Gruzji odpowie za oszukanie właściciela samochodu i zapłacenie mu za samochód fałszywymi banknotami euro o wartości ponad 14 tys. zł.

Obywatel Łotwy odpowie za przewożenie niemal 300 fałszywych banknotów euro o nominałach 50 i 100 euro w celu puszczenia ich w obieg.

Zajmujący się sprawą słupeccy policjanci kryminalni ustalili miejsce gdzie znajdował się samochód dostawczy, który został zakupiony przy użyciu fałszywych banknotów. Pojazd trafił już do prawowitego właściciela.

Teraz kryminalni pracują nad ustaleniem wspólników zatrzymanych mężczyzn.

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Ratownicy robili co tylko mogli. kobieta nie żyje
Następny artykułŚmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym. Bus rozerwany przez pociąg (ZDJĘCIA)